Harrold TV - telewizja internetowa

AGENCJA WYWIADU

PodróżNikon

HARROLD KONTRA ŚWIAT
nie bądź złem, nie powielaj zdziczenia
Harrold TV - telewizja internetowa facebook
HARROLD
KONTRA ŚWIAT

facebook

Strzeż się chamstwa w biznesie

Raz na jakiś czas zdarza mi się stanąć w obliczu niczym nie skrępowanego, rozbuchałego i pełnego beztroskiej bezczelności chamstwa. Ma to miejsce w różnych przestrzeniach, ale najczęściej w biznesowej i damsko-męskiej. Dzisiaj powiem dwa słowa o tej pierwszej.

Nie od dziś wiadomo że polskie janusze biznesu to biedaki, których najczęściej nie stać na nich ale wiele chcieliby mieć. Dlatego tak popularna w katolandzie stała się Bied-ronka. Nie wiem czemu ale "przedsiębiorcy" wymyślili sobie że innym przedsiebiorcom będą płacili nie tylko PO wykonanej pracy ale także ze znacznie odroczonym terminem płatności. Odroczonym bo niby co? Taka sytuacja, rozumiecie... Oczywiście wiadomo - po przekroczeniu terminu tej odroczonej płatności przelewy nie przychodzą bo po co. Przeciez nie od tego jest janusz biznesu by pokazac szacunek dla pracy innego człowieka, docenić go finansowo lub w inny sposób. Najlepiej okraść i oszukać - bo taka teraz moda. Chociaż nie. Tak było zawsze.

Dobrym przykładem chamstwa jest taki oto. Otrzymałem kiedyś od pewnego buraka, dla którego wykonałem pracę przelew o tytule "za nic" :) Dużo później za następna prace nie zapłacił w ogóle. Wczoraj próbował sie skontaktować (pewnie znów czegoś chciał). Jak sądzicie, czy ktoś coś dla takiego buraka zrobi?

W dobie internetu wiadomości przenoszą się błyskawicznie a portale, na ktorych można się podzielić swoimi lepszymi lub gorszymi biznesowymi doświadczeniami z innymi użytkownikami jest mnóstwo. A co raz zostało napisane pozostaje w sieci na zawsze. Nieustannie zadziwia mnie cierpliwość i próba budowania dobrych relacji z oszustami czy chamami. Może gdyby w końcu zaczęto ich piętnować nauczyliby się prawidłowych relacji z innymi ludźmi.

Na tej stronie znajdziecie wywiad z jednym z podróżników, który o robieniu interesów z polskimi oszustami mówił tak:

 

Polscy biznesmeni mają, z mojego punktu widzenia, jedną wadę - są polscy. Gdyby przestali być polscy, a zaczęli być bardziej kosmopolityczni, to by się też szybciej ucywilizowali.
Sporo czasu spędzam za granicą i niestety widzę kolosalne różnice. W USA moja książka ukazuje się w Nowym Jorku po angielsku, a pieniądze bezszelestnie i TERMINOWO są przelewane z konta na konto. W Polsce niestety, niestety, niestety jest całkiem inaczej. Unikam robienia interesów w moim własnym kraju - za granicą to idzie łatwiej i człowiek nie ma wrażenia, że się namordował i upaprał.

 

I mimo  że prywatnie nie znoszę człowieka, to w wielu konkretnych kwestiach się z nim zgadzam. W  tym w tej.

Czytaj także...

 

Na językach

 

Napisz do autora

Pola oznaczone * są wymagane.
Zgodnie z brukselską głupotą informuję o obecności cookies mojej stronie aby móc lepiej nią administrować. Uwaga, używamy także html, php a nawet flash i java. Jeśli ta informacja budzi twoje obawy i strach oraz moczenie nocne, opuść tę stronę
|
|
|
|
|
|
|
Harrold TV - telewizja internetowa
|
|
|
|
|
|
|

Zdjęcia na stronie w większości pochodzą ze strony pixabay.com. Muzyka w filmach pochodzi natomiast od autora Jason Shaw, ze strony audionautics.com

Kopiowanie treści tylko po uzyskaniu zgody od autora i podaniu pełnego źródła.

Zdjęcia na stronie w większości pochodzą ze strony pixabay.com. Muzyka w filmach pochodzi natomiast od autora Jason Shaw, ze strony audionautics.com

Kopiowanie treści tylko po uzyskaniu zgody od autora i podaniu pełnego źródła.