Harrold TV - telewizja internetowa

AGENCJA WYWIADU

PodróżNikon

HARROLD KONTRA ŚWIAT
nie bądź złem, nie powielaj zdziczenia
Harrold TV - telewizja internetowa facebook
HARROLD
KONTRA ŚWIAT

facebook

urządzenia peryferyjne

Klawiatura idealna dla blogerów

Z klawiaturą jako urządzeniem peryferyjnym w komputerze stacjonarnym mamy do czynienia chyba w drugiej kolejności, zaraz po myszce. Nie dziwi więc, że szukamy klawiatury idealnej, na której będzie pisało sie wygodnie i komfortowo, a w dodatku będzie posiadała dodatkowe funkcje, lecz nie bedzie cyrkowcem wsród klawiatur. Zatem którą wybrać?

Taki Apple wiedział co jest potrzebne użytkownikowi i zrobił klawiature bliską ideałowi. Ale w naszej części świata jednak częściej używamy sprzętu klasy PC z nieszczęsnym windowsem. To wymusza nabywanie różnego typu klawiatur, z których niestety kazda ma jakies wady. Przestawię Wam moje wymagania. Moim ideałem jest bowiem klawiatura wygodna, bez cudacznych rozszerzeń. Taka, która ma wszystko co niezbędne normalnemu użytkownikowi. Niestety nie znalazłem takiej.

KLAWISZE WYSPOWE
Nadal używasz klawiatury z wielkimi głebokimi klawiszami i musisz stosowac siłę do ich naciskania? Serio? Wstydź się :) Jestem zdania, że obecnie jedyny sens ma klawiatura wyspowa, z niskimi, ładnie wyprofilowanymi klawiszami, z tak dużą separacją poziomą i pionową aby nie było wątpliwości, jaki klawisz naciskamy. Przy klawiszach wyspowych zamiast atakować przycisk z góry, jedynie muszkasz go a technologia robi swoje. Coś pięknego. W dniu pisania tego tekstu na rynku znalazłem jedną (JEDNĄ !!) klawiaturę w miarę łatwo znajdowalną i dostępną która spełnia tę funkcję.

PODŚWIETLENIE GŁUPCZE !
Niezwykle prostym i oczywistym rozwiązaniem jest podświetlenie klawiszy. Nie całych, lecz tylko samych literek. Są na rynku oczywiście klawiatury z podświetleniem, ale nie mają klawiszy wyspowych. A jedyna klawiatura wyspowa nie posiada podświetlenia. Czy tak trudno jest stworzyć produkt, który spełnia obydwa te warunki? Fajnie żeby podświetlenie było pozbawione cyrkowych opcji. Jasny błekit lub biały będzie idealny. Ale nie - producenci robią walące po oczach różowe, czerwone albo wściekle niebieskie (ten sam problem jest z podświetniem zegarów w autach). Zaprawdę - czy wy producenci klawiatur jesteście niespełna rozumu? Czy nie potraficie zrobić prostych badań rynku i stworzyć czegoś eleganckiego, wygodnego i podświetlanego, co jednoczesnie byłoby funkcjonalne i w uczciwej cenie? Czy trzeba wam to napisać na ścianie budynku obok, bo sami nie dajecie rady na to wpaść? Podświetlenie chyba nie powinno leżeć poza możliwościami technicznymi firm produkujących klawiatury, prawda?

DODATKOWE GNIAZDA
Czego używasz najczęściej na szybko przy kompie? Pen drive, czytników kart pamięci lub aparatór i kamer, aby ściągnąć z nich materiał na dysk komputera. Proste. Niestety - nie jest to zbyt proste dla tych, co robią klawiatury. Z niewielkimi wyjątkami nie wpadli oni na pomysł montażu chociazby jednego gniazda usb w obudowie klawiatury. A idealnie byłoby, gdyby gniazda były dwa. Ja znalazłem tylko jedną taką klawiaturę. Niestety nie jest ona podświetlana. Można oczywiście pomyślec o innych dodatkowych opcjach, ale z mojego doświadczenia wynika, że takie nawet przyciski multimedialne mało kiedy są używane przez kogokolwiek, a gniazda usb będą bardzo praktyczne i zapewne będą rodzajem ukłonu dla uzytkownika.
DZIURA W CAŁYM
Zastanawiam się, czy firmy produkujące klawiatury, a raczej osoby zarządzające tymi frimami są zwyczajnie głupi, czy może celowo nie wprowadzają na rynek produktów, jakich oczekiwaliby klienci (głównie młodzi ludzie). No bo jakim problemem jest zrobienie klawiatury spełniającej opisane w tym tekście wymagania. Ludzkość lata w kosmos, a wy nie potraficie stworzyć urządzenia pozwalającego wprowadzać treść do komputera i spełniającego jednocześnie podstawowe, moim zdaniem, wymagania?
A jeśli już w przypływie geniuszu, któryś z członków zarządu tychże firm wpadnie kiedyś na taki pomysł, po czym dostanie sowitą premię za swój geniusz, to czy taka klawiatura będzie kosztować pierdylion zł? Ludzie, ogarnijcie się tam...

 

Na językach

 

Napisz do autora

Pola oznaczone * są wymagane.
Zgodnie z brukselską głupotą informuję o obecności cookies mojej stronie aby móc lepiej nią administrować. Uwaga, używamy także html, php a nawet flash i java. Jeśli ta informacja budzi twoje obawy i strach oraz moczenie nocne, opuść tę stronę
|
|
|
|
|
|
|
Harrold TV - telewizja internetowa
|
|
|
|
|
|
|

Zdjęcia na stronie w większości pochodzą ze strony pixabay.com. Muzyka w filmach pochodzi natomiast od autora Jason Shaw, ze strony audionautics.com

Kopiowanie treści tylko po uzyskaniu zgody od autora i podaniu pełnego źródła.

Zdjęcia na stronie w większości pochodzą ze strony pixabay.com. Muzyka w filmach pochodzi natomiast od autora Jason Shaw, ze strony audionautics.com

Kopiowanie treści tylko po uzyskaniu zgody od autora i podaniu pełnego źródła.