Harrold TV - telewizja internetowa

AGENCJA WYWIADU

PodróżNikon

HARROLD KONTRA ŚWIAT
nie bądź złem, nie powielaj zdziczenia
Harrold TV - telewizja internetowa facebook
HARROLD
KONTRA ŚWIAT

facebook

strony internetowe sklepy internetowe

Jak wybrać stronę internetową

Masz prawo sie na tym nie znać, a wiele rzeczy które przeczytasz na forach i dowiesz sie od "fachowców" zapewne wprowadzą cię w błąd lub wprowadzą zamieszanie w twojej juz nabytej wiedzy na temat stron internetowych, tego co w nich ważne. Dlatego najczęściej dobrze jest zdać się na takiego wykonawcę, który potraktuje cię jak człowieka, a nie jak klienta i wyjasni, krok po kroku, dlaczego strona internetowa ma być taka lub inna.

PROSTOTA GŁUPCZE
Sporo ludzi uważa, ze gdy zrobi stronę inną niż wszyscy to za jej pośrednictwem stanie się milionerami. Takich od razu wysyłam do konkurencji :) Strona internetowa to nic innego jak forma komunikacji z drugim człówiekiem. Jedna z najlepszych form, bo często aktualizowana, pokazująca podejście człowieka do swoich obowiązków (aktualizacje), poczucia estetyki, słownictwa (tekst na stronie) itp. Podobnie jak w życiu, dobra komunikacja ułatwia życie, a gdy jest prosta i czytelna, powoduje, że problemy znikają. Nie inaczej jest ze stronami.

Sprawa jest dość banalna. Im lepsza nawigacja i bardziej (sensowniej) zbudowana struktura menu na stronie, tym bardziej i lepiej będziesz, drogi właścicielu strony, mógł sie skomunikować z twoim przyszłym klientem. Ktoś, kto nie będzie mógł szybko i sprawnie, wręcz intuicyjnie odnaleźć na twojej stronie informacji, której poszukuje, opuści ją i pójdzie tam, gdzie poczuje sie lepiej. I o tym pomyśl zanim jeszcze powstanie pierwsza linijka kodu.

TAKA JAK U HEŃKA
Twoj największy konkurent w biznesie ma stronę? Więc i ty zrobisz, identyczną, a co ! Po co zrobić lepszą, bardziej przemyślaną, nowoczesną lub wrecz prostszą. Zrób identyczną. Niech w ramach jednej branży mają wszyscy takie same strony :) A tak serio, często spotykam się z wymaganiem "Chciałbym cos takiego jak to".
Moi drodzy, twórcy stron internetowych to czesto artyści, który tworzą małe arcydzieło, abyś mógł sie nim cieszyc przez lata. Między innymi dlatego strony nie kosztują równowartości krakowskiej podsuszanej. Skoro płacisz za czyjąć pracę, to wymagaj, aby strona była ładna, prosta i czytelna. Niech różni się od stron internetowych twoich branżowych konkurentów. Niech wnosi coś do przestrzeni internetu. Chyba że wolisz klony zrobione lewą ręką na zasadzie kopiuj wklej. Wtedy bierz co popadnie. Ja odradzam.

strony internetowe

TECHNOLOGIA
Strony internetowe w obecnych czasach powstają na różnych bazach programistycznych. Są to albo gotowce albo strona zaprogramowana dokładnie w punkt i uszyta na miare pod wymagania potencjalnego klienta. I znów masz wybór - jesli chcesz zapłacić krocie za gotowca, który może wysypac się przy dowolnej aktualizacji, który opiera się na wtyczkach, którego autor nie jest znany to bierz gotowca. Pamiętaj że dajesz komuś kto go stworzył, a kogo nie znasz dostep do swojego serwera, danych, historii zamówień, hasła itp.
Altenratywą jest zlecenie wykonania strony komuś, kogo znasz, widziałeś, rozmawiałeś z nim. Z człowiekiem, który najpierw wysłucha co masz do powiedzenia, potem przygotuje kilka projektów, spośród których wybierzesz sobie odpowiedni, a następnie na kazdym etapie pracy będzie miał z Tobą kontakt. Taka opcja może być nieznacznie droższa, jednak masz pewność, że wiesz kto, za co, dlaczego i komu. Ten blog oparty jest na autorskim oprogramowaniu, dzięki któremu jego kształt jest dokładnie taki, jak w założeniach, a nawigacja stanowi efekt wielotygodniowych przemyśleń.

WYBÓR KLUCZOWY
strony internetowe sklepy internetoweNiezaleznie od tego, jaki rodzaj strony wybierzesz ktoś będzie musiał ją stworzyć, dopasować, zaprojektować. Wybieraj z głową, bo od tego zależy, czy uznasz wszystkich twórców stron za debili, czy nie. Owszem, są wśród nich antyspołeczni idioci, jednak wielu to mili profesjonaliści. Ale jak to w kazdej branży, tak i tutaj trafiają sie osoby z przerośniętym ego, wilczki i janusze biznesu a także zwyczajni amatorzy. Dlatego nie badź frajerem i podczas potencjalnych rozmów zwróć  uwagę czy:

- ma dla ciebie czas i odpowiada w sposób zrozumiały na pytania
- czy tłumaczy jaka jest różnica pomiędzy jednym rozwiązaniem a innym
- czy szybko się denerwuje
- czy jest przygotowany do rozmowy, ma materiały, w tym wizualne
- pamiętaj że masz prawo sie na stronach nie znać. Wywracanie oczami i pomstwoanie na brak twojej wiedzy o technologii i programowaniu jest niedopuszczalne
- dobry wykonawca stron internetowych powinien ostrzegać cię przed złymi rozwiązaniami, nawet jesli widzi, że sie przy nich upierasz. On wie i zna się, a przynajmniej powinien. I powinien doradzac ci dobre przyszłościowe rozwiązania

Miałes juz do czynienia z twórcami stron internetowych? Jesteś zadowolony? A może wręcz przeciwnie? Przeanalizuj powyższe informacje i sam odpowiedz sobie na pytanie, czy przystąpiłeś do współpracy z twórca stron internetowych z głową, czy może stałes się ofiarą internetowego cwaniaka :) Życzę udanych wyborów i satysfakcjonujących owoców współpracy. TUTAJ   MASZ LINK do tych, z których ja skorzystałem. I jestem zadowolony :)

Czytaj także...

 

Na językach

 

Napisz do autora

Pola oznaczone * są wymagane.
Zgodnie z brukselską głupotą informuję o obecności cookies mojej stronie aby móc lepiej nią administrować. Uwaga, używamy także html, php a nawet flash i java. Jeśli ta informacja budzi twoje obawy i strach oraz moczenie nocne, opuść tę stronę
|
|
|
|
|
|
|
Harrold TV - telewizja internetowa
|
|
|
|
|
|
|

Zdjęcia na stronie w większości pochodzą ze strony pixabay.com. Muzyka w filmach pochodzi natomiast od autora Jason Shaw, ze strony audionautics.com

Kopiowanie treści tylko po uzyskaniu zgody od autora i podaniu pełnego źródła.

Zdjęcia na stronie w większości pochodzą ze strony pixabay.com. Muzyka w filmach pochodzi natomiast od autora Jason Shaw, ze strony audionautics.com

Kopiowanie treści tylko po uzyskaniu zgody od autora i podaniu pełnego źródła.